חיפוש
  • ד"ר גלית שפר

להנהיג את הזמן ולהוריד את הלחץ דם

יתר לחץ דם היא מחלה כרונית שכיחה, בה כלי הדם נוטים להיות צרים יותר, ובנוסף מתפתחת בהם טרשת עורקים, בה שוקעים בתוך דפנות העורקים שומנים וחומרים נוספים. משקעים אלה פוגעים בתפקודם של כלי הדם וגורמים להיצרותם, דבר המפריע לזרימה התקינה של הדם. כמו כן, יוצר הדבר עומס על פעולת הלב והסיכוי ללקות באוטם שריר הלב גדל.


היום ניתן לאזן את המחלה על ידי שילוב של אימוץ אורח חיים בריא וטיפול תרופתי.

עקרונות הטיפול מבוססים על אורח חיים מומלץ, הכולל: שמירה על משקל תקין ועל דיאטה נכונה, הימנעות מעישון, פעילות גופנית, התמודדות נכונה עם מצבי לחץ, ובמידת הצורך, גם טיפול תרופתי.


הרבה פעמים ניתן להימנע מטיפול תרופתי ע"י הפחתת הלחץ והמתח הנגרמים כתוצאה מהתנהלות קבועה של "כיבוי שריפות". כאשר אנחנו דוחים ודוחים את הדברים החשובים בחיינו ולא מטפלים בהם, הם לא נעלמים. הם הופכים להיות דחופים עד לכדי רגעי משבר.


אנחנו מתרוצצים וממהרים בניסיון להספיק להשתלט על כל העומס. הלחץ ניכר בכל גופנו. אנו צועקים, כועסים, עצבניים, מתוחים והלחץ דם עולה ועולה. הראש בוער, הגב כואב, השרירים מתוחים וסובלים מנדודי שינה. חשיפה ממושכת ללחץ גורמת, גם לפגיעה במערכת החיסון והעמידות בפני מחלות יורדת.


אז מה עושים?הופכים להיות המנהיגים של הזמן. מחליטים מה הם הדברים החשובים והערכיים בחיינו ומכניסים אותם ליומן. מטפלים בזמן בדברים החשובים לא מגיעים לכיבוי שריפות.

וכאשר רגועים ושלווים ומתנהלים בנחת הלחץ דם יורד.

20 צפיות

ד"ר גלית שפר - להיות בריאים מרצון

0507416029

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now