top of page
IMG-20180509-WA0024.jpg

שמי גלית שפר ואני בעלת דוקטורט (PhD) בבריאות הציבור מהאוניברסיטה העברית, תואר ראשון ושני בחינוך מהאוניברסיטה העברית ומאמנת מוסמכת ממכון אדלר. מזה הרבה שנים אני משמשת כחוקרת בתחום של קידום התנהגות בריאותית ומניעת תחלואה. מחקרי הגיעו להישגים גדולים והתקבלו כהרצאות בכנסים המובילים לבריאות בארץ. לא זאת בלבד, יש להם תרומה משמעותית לבתי החולים בארץ ולקופת החולים בכך שהם מהווים תשתית המיושמת בפועל לשינוי מדיניות ושיפור האיכות הרפואית תוך התאמה למטופלים בעלי מאפיינים שונים.

במסגרת לימודי הדוקטורט רכשתי ידע אקדמי ותיאורטי מקיף בתחום הרפואה, מחלות כרוניות, חינוך לבריאות וכן שינוי התנהגות בריאותית באמצעות מודלים בריאותיים. ואילו את הידע המעשי  של "האיך" רכשתי במסגרת לימודי האימון במכון אדלר. אימון בגישת אדלר הינו אימון הנשען על גישה פסיכולוגית – תיאורית האינדיבידואל קוגניטיבית שפותחה ע"י אדלר שהיה פסיכולוג ורופא בשנת 1875. העיקר והדגש שהמחשבות שלנו יוצרות את המציאות שלנו. אדלר עוזר לנו להבין על עצמנו, להיות המנהיגים של החיים שלנו, ולא משנה מה קורה מסביב. זוהי תיאוריה מניעתית שיוצרת בריאות.

לתחום הבריאות הגעתי בזכות סבתי האהובה שאהבה אותי עד אין קץ, שחיבקה חזק בגופה העוטף. שהאדירה ושיבחה וזרעה בי אמונה וביטחון בעצמי שהם הבסיס לאן שאלך. סבתא חכמה מלומדת שקראה את כל ספרי הבריאות, סימנה משפטים והתריאה מה מותר לאכול ומה אסור. לאכול בריא, רק לחם מלא, חס וחלילה לא לטגן, לשתות מיצי פירות  ולהגיד רק דברים חיוביים. מה שהיא ידעה לפני שנים רק היום מגיע לתודעתם של החוקרים המהוללים. סיפרה סיפורים ולימדה אותי את סודות החיים. בסיפוריה העניקה לי חוסן, חוכמת חיים, יכולת לעוף למרחקים ולהתמודד עם כל תלאות החיים. ואת מורשתה אני ממשיכה בבית עם הילדים, חברות וחברים וכולם יוצאים מחוזקים.

יכולת הבחירה היא בידיים שלנו. אני מאמינה שחובת האדם לשמור על בריאותו ולעשות כל מה שביכולתו כדי לחיות את החיים שהוא רוצה ולא לוותר! בצעדים קטנים, תוך כדי אמונה בעצמנו, ביכולותינו והרבה רצון אפשר להגשים את משאות נפשנו.

הייעוד שלי הינו ללוות אנשים להגשים את רצונותיהם תוך שמירה על המשפחה, ולאפשר לעצמם ליהנות גם הם מהשפע שיש לעולם להציע. ניסיון החיים הרב שלי, התבונה, האינטואיציה, האמונה, העידוד והעצמת האחר, בשילוב הידע האקדמי בתחום בריאות הציבור וההתמקצעות התיאורטית והמעשית שלי, מאפשרים לאנשים שמגיעים אלי לרכוש את האומץ לב לעשות את מה שהם תמיד חלמו ולהרגיש חיוניים עם שקיקה לחיים. למדתי אצל מיטב הפרופסורים והמומחים לבריאות הציבור. השתתפתי בקורסים להורות ומשפחה, לקידום בריאות, לחינוך, לפסיכולוגיה, למדעים, ולתזונה בריאה ובריאות על פי הרמב"ם. אני   בעד ריפוי בשיטות טבעיות בשילוב המלצות הרופא ומאמינה שחשיבה חיובית, שמחה, תקווה ואמונה יכולים לרפא הכל.


אני יכולה לעזור לאנשים שסובלים מבעיות בריאותיות ורוצים להכניס לחייהם אורח חיים בריא כדי להבריא ולחיות חיים איכותיים ולזכות באריכות ימים, לנשים שחלו ומבינות שחובה עליהן לעשות שינוי בחייהן ולדאוג גם לצורכיהן ולא רק לצורכי האחרים, לנשים שמבינות שעליהן להשגיח על גופן ושרוצות להיראות טוב ומעל לכל להרגיש טוב, לאנשים שהגוף שלהם מאותת להם שעליהם להשגיח על  עצמם לפני שיחלו, לאנשים מבוגרים שרוצים לצאת מהבית ולמלא את שעות הפנאי, אנשים שמרגישים בודדים ורוצים ליצור זוגיות בריאה ולהיות מאושרים.


האימון משנה משהו גדול בחיי אנשים ועושה הבדל משמעותי בזמן קצר באמצעות שינוי התנהגות שנצרב במוח והופך לאוטומט. הכלים בהם אני משתמשת באימון כוללים זיהוי עוצמות והמשאבים המאפשרים לחולל את השינוי הנדרש, הסרת החסמים שחיבלו ביכולת לעשות שינוי, ראיית אפשרויות ודרכים לעשות את השינוי בצורה משתלמת, ואת המחיר הכבד שמשלמים כשממשיכים בהתנהלות לא בריאה, הרחבת תפיסות שעיכבו את היכולת לעשות, שימוש במודלים לשינוי התנהגות בריאותית שמאפשרים לנהל אורח חיים בריא באופן שגרתי ולאורך זמן, וכן ולמידת כלים לחיים לניהול הזמן וכן להתגברות רגשות של עלבון, עצב, פגיעות ועוד.


אני אוכל להיכנס לעולמכם ולהבין אותו ומהמקום הזה לעזור לכם לעשות את השינוי שאתם רוצים  ולאפשר לכם  ליהנות מבריאות טובה וכך שהרצון שלכם יעבור מרצון להגשמה.


ד"ר גלית שפר, מאמנת להיות בריאים מרצון

050-7416029

אודות: About
bottom of page